Přihlásit se

mapa webu | napište nám | kontakt A A A
ZŘIZOVATEL:


Středočeský kraj
Zborovská 11
150 21 Praha 5
www.kr-stredocesky.cz
AKTUALITY:

Od 22. 4. 2013 nás naleznete také na Facebooku

Prohlídka domova: je možná vždy ve středu od 7:30 hod. do 15:00 hod. Je dobré se předem telefonicky domluvit.

5. 2. 2020 13:00hod. Sportovní odpoledne 18. 2. 2020 10:00hod. Beseda s prof. Štulcem 19. 2. 2020 Canisterapie 22. 2. 2020 13:30hod. Masopustní zábava 26. 2. 2020 Oslava narozenin


ŽADATEL O NÁS VEŘEJNOST      Úvodní stránka » O našem zařízení

O našem zařízení

Domov seniorů Dobříš je pobytové zařízení sociálních služeb poskytující celoroční ubytování, stravování, zdravotní, ošetřovatelskou a sociální péči. Zřizovatelem Domova seniorů Dobříš je Středočeský kraj. Jsme příspěvková organizace. Objekt domova je umístěn v klidné části města, v blízkosti zdravotnického zařízení, v dosahu centra města, zahrad zámku, místního kostela, kulturního centra i centra služeb města. Provoz domova byl zahájen v r. 2002.

Domov seniorů Dobříš má kapacitu 91 lůžek, a to v tomto členění: 33 jednolůžkových pokojů a 29 dvoulůžkových pokojů. Ubytování zahrnuje vytápění, dodávku teplé a studené vody, elektrického proudu, úklid, praní a drobné opravy ložního a osobního prádla, žehlení, odvoz komunálního odpadu. Všechny pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, sprchovým koutem, polohovací postelí nebo válendou a nábytkem. V každém pokoji, ve sprše a u toalet je nainstalováno signalizační zařízení, kterým si klient v případě potřeby může přivolat na pomoc ošetřující personál. Celý areál je bezbariérový. V pokojích prvního patra mají uživatelé možnost přístupu na vlastní balkon a v přízemí je přístup na zahradu domova. V přízemí budovy je plně využívána společenská místnost vybavená televizorem a akváriem, denní místnost a místnost ergoterapie. Pro všechny klienty je k dispozici knihovna, společenský sál, kde je soustředěno společenské a kulturní vyžití obyvatel i veřejnosti. Dále je zde k dispozici vlastní kaple, kde pravidelně každý čtvrtek ráno probíhají bohoslužby. V přízemí budovy se nachází místnost pro pedikúru a kadeřnictví. Vstupní hala nabízí recepci s možností posezení, denním tiskem a časopisy. V prvním patře mohou klienti plně využívat 2 společenské místnosti, vybavené vhodným nábytkem, velkoplošnými televizory. Jedna z těchto společenských místností je rovněž vybavena kuchyňskou linkou, rychlovarnou konvicí, mikrovlnou troubou a ledničkou. Jsou zde také místnosti ergoterapie. Rovněž tak jsou k příjemnému posezení využívány 2 zimní zahrady. A pro kuřáky je k dispozici kuřárna.

Strava se připravuje ve vlastní kuchyni a podává se 4x denně, je připravována i strava dietní. Každý si může vybrat ze dvou hlavních jídel, nebo ze dvou příloh. Stravování se zajišťuje v mezích platných stravovacích norem. Je kladen důraz na pestrost a rozmanitost stravy. Jídelní lístek je sestavován na týden. Při sestavování jídelníčku je přihlíženo k přáním klientů. Klienti se stravují v jídelně v přízemí. Imobilním obyvatelům je v případě potřeby podávána strava na pokojích.

Klientům mohou být poskytovány další činnosti, jako fakultativní služby nebo doplňkové služby např. kadeřnictví a holičství, odvoz osobního prádla do čistírny, kopírování a jiné. . Tyto služby nejsou započítány do úhrady za pobyt a klient si je hradí sám podle sazebníku.
S aktualizací tohoto sazebníku jsou uživatelé včas seznamováni.
Created by Reklama99 - 2010 | Počet návštěv: 219420